7. sınıf Koordinat Sistemi Konu Anlatımı Video Çözümlü Soruları Testleri Çöz izle indir

Kartezyen koordinat sistemi, iki sayı doğrusunun sıfır noktasında birbiri ile dik kesişmesi sonucu oluşur. Yatay eksen “x ekseni (apsisler ekseni)”, dikey eksen ise “y ekseni (ordinatlar ekseni)” olarak isimlendirilir. Koordinat eksenlerinin kesim noktası ise “başlangıç noktası” veya “orijin” olarak adlandırılır.
Kartezyen koordinat sistemindeki herhangi bir nokta sıralı ikililerle belirlenir ve her noktaya karşılık gelen bir sıralı ikili vardır. Bir sıralı ikilide birinci sayı x eksenindeki, ikinci sayı ise y eksenindeki koordinatı gösterir. Bir sıralı ikili (3,1) şeklinde yazılır ve A(3,1) şeklinde isimlendirilir.
Bu konu anlatımı videolarında Orjin Nedir, Kartezyen Nedir,Apsis Nedir, Ordinat Nedir, Sıralı İkili Nedir,D üzlemde bir noktanın koordinatları,Koordinat eksenlerine paralel doğruların grafikleri, orjinden geçen doğruların grafiği, orjinden geçme doğruların grafiği konuları yer almaktadır.

Bu yazı SBS Soruları kategorisine gönderilmiş. Kalıcı bağlantıyı yer imlerinize ekleyin.

7. sınıf Koordinat Sistemi Konu Anlatımı Video Çözümlü Soruları Testleri Çöz izle indir için 5 cevap

 1. gaya der ki:

  hiç işe yaramadı

 2. fatma der ki:

  hiç video bulamadık :((((((

 3. fatih der ki:

  soru bırakınsana şu siteye

 4. dilan der ki:

  iiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiiii ookkkkkkk

 5. şadiye der ki:

  Ya kimse bulamadımı şu konuya bilen kimse varsa söylesin lütfen

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>